obrázek v hlavičce

Otevírání turistické sezóny na Zvičině

02.05.2015

V Podkrkonoší byla otevřena letní turistická sezona


V sobotu 2. 5. 2015 otevřel partner MAS Podchlumí, z. s., sdružení Podzvičinsko, společně s dalšími partnery letní turistickou sezónu. Akce probíhala za finanční podpory Královéhradeckého kraje.
Akce se jako obvykle konala na vrchu Zvičina. Kromě tradičních soutěží pro děti, živé hudby z Lázní Bělohrad, stánků s propagačními letáky, s občerstvením i s regionálními výrobky Podkrkonoší mohli návštěvníci shlédnout i výstavu výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí v kostele sv. Jana Nepomuckého. V rámci Otvírání turistické sezony na Zvičině byly vyhlášeny výsledky prvního ročníku této soutěže a předány ceny, které věnovala ZOO Dvůr Králové a Královéhradecký kraj.
Tak jako každý rok byla vyhlášena Fotosoutěž Podkrkonoší 2015 na téma Atraktivity v Podkrkonoší. Fotosoutěž potrvá do 21. 9. 2015, více informací získáte na www.podkrkonosi.eu.
Akce nově proběhla ve spolupráci se ZŠ a MŠ Bílá Třemešná, žáci školy vystoupili s programem v kostele sv. Jana Nepomuckého. Na Otvírání turistické sezony se dále podílela Místní akční skupina Podchlumí, DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, Raisova chata, stánkaři a výrobci, kteří vyrábí produkty pod ochranou značkou PODKRKONŠÍ regionální produkt®. Návštěvníci mohli nasbírat propagační materiály z MAS Podchlumí, z. s., Podkrkonoší, Hradecka nebo z celého Královéhradeckého kraje. V popoledních hodinách se stala Zvičina cílem Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).
Dopravní spojení zajišťovala společnost OSNADO – Otevírání sezony se konalo v rámci společné akce Vítání jara v Podkrkonoší, kdy další program byl připraven v hotelu Pod Zvičinou a na Kuksu.
Akci na Zvičině navštívila i paní poslankyně Mgr. Martina Berdychová a řada představitelů měst a obcí z Podkrkonoší. Tímto děkujeme všem hostům, návštěvníkům i spolupořadatelům za příjemně strávený jarní den.