obrázek v hlavičce

Programy podpory OPPIK: čitelně a přehledně

Datum: 05.06.2015
  | 
Kategorie: Aktuality
Dotační odborníci prostudovali znění výzev k předkládání žádostí o dotaci v hlavních programech podpory OPPIK. Podívejte se. Podařilo se jim stravitelnou formou představit dotační možnosti pro výzkum, vývoj a inovace, rozvoj malých a středních podniků, nakládání s energií i ICT a sdílené služby.

Jiří Kvíz se rozepsal o programech Potenciál a Inovace, které přispívají na firemní výzkum. Zatímco Potenciál umožní investice do potřebné výzkumné infrastruktury, Inovace využití spíše firmy usilující o uvedení nedávno vyvinutých produktů do výroby a na trh.

Nemovitosti a Školicí střediska pro vás zpracoval Michal Pácal a podíval se detailněji, jakým způsobem bude možné probudit brownfieldy k novému podnikatelskému životu a vytvořit vzdělávací centra pro zaměstnance.

Milan Struna zaostřil na programy Technologie a Marketing. V obou případech se jedná o dotační tituly určené pouze pro malé a střední podniky. Z podmínek výzvy však mimo jiné vyplynulo, že na dotaci na stroje v prvním kole dosáhnou pouze začínající drobní podnikatelé.

Shrnutí programu Úspory energie připravil Daniel Žáček. Představil jak podporované činnosti, tak podmínky, za kterých bude možné dotaci získat. Věděli jste například, že v Úsporách energie musí velké podniky počítat, že si rozdělí maximálně 40 procent alokace první výzvy?

Ondřej Beránek si dal práci s programem ICT a sdílené služby. Ukazuje v něm, že bude možné získat dotaci jak na vývoj softwaru, tak na vytváření center sdílených služeb a stavbu datových center. Někde EU přispěje na mzdy, jinde na investice do majetku.

Přečtením nabídnutých textů získáte základní představu o nastavení programů a podporovaných aktivitách. Rychle se dostanete do děje. Pamatujte, žádosti o dotaci je již možné podávat. Nezvyšujte šance svých konkurentů a podejte žádost co nejdříve. 

Další informace a Dotační rádce je zde.