obrázek v hlavičce

ČESKO – MAĎARSKÝ KONCERT

Datum: 09.07.2018
  | 
Kategorie: Akce v regionu
Pěvecký sbor Forrás z Kerepese vystoupí na společném Česko-maďarském koncertě spolu s hořickými pěveckými sbory Ratibor a Vesna v pátek 6. července 2018 od 17 hodin v hořickém chrámu Narození Panny Marie. Krátké vystoupení maďarského souboru se uskuteční ještě v neděli 8. července 2018 přibližně od 10 hodin po skončení mše.

Ve dnech 5. - 8. července 2018 zavítá do Hořic pěvecký sbor Forrás z partnerského města Kerepeše. Na programu tohoto zájezdu je prohlídka našeho města, dále Hrádku u Nechanic a celodenní výlet do Prahy. A těšit se samozřejmě můžeme i na jejich zpívání.
Sbor Forrás byl založen v r. 2015 a má zhruba dvacítku členů. Někteří z nich mají již víceleté zkušenosti se sborovým zpěvem v jiných souborech, jiní si radost ze společného zpívání vyzkoušeli poprvé ve sboru Forrás. Sbor se zaměřuje na zpěv vícehlasých skladeb a v jeho repertoáru spatřujeme jak hudbu sakrální, tak i písně lidové, spirtuály, swing či písně jiných národů. Jejich sbormistryní je Dóra Tápai, učitelka hudby a zpěvu na Umělecké škole Frederica Chopina v Gödöllö a vede rovněž odborné semináře na Hudebně-umělecké univerzitě Ference Liszta v Budapešti. Za své úspěchy při výuce hudby dětí a mládeže získala v r. 2017 ocenění od Města Gödöllö.
Pěvecký sbor Forrás z Kerepese vystoupí na společném Česko-maďarském koncertě spolu s hořickými pěveckými sbory Ratibor a Vesna v pátek 6. července 2018 od 17 hodin v hořickém chrámu Narození Panny Marie. Krátké vystoupení maďarského souboru se uskuteční ještě v neděli 8. července 2018 přibližně od 10 hodin po skončení mše. To bude symbolickou tečkou za jejich výletem do České republiky a rozloučením s městem Hořice.


Oldřiška Tomíčková